Kekava on esimene lihatootja Baltimaades, kes saab pakkuda tarbijatele kvaliteetset ja tervislikku toodet, mis on tähistatud sildiga "Antibiootikumideta kasvatatud kana".

Oleme uhked, et oleme Baltimaades esimesed, kes saavad pakkuda tarbijatele kvaliteetset ja tervislikku toodet, mis on tähistatud sildiga “Antibiootikumideta kasvatatud kana“. See tähistab meie ja ka Veterinaar- ja Toiduameti poolt kinnitatud garantiid, et kõik meie värsked kanaliha tooted jõuavad poeriiulitele antibiootikumidest täielikult puutumatuna.

MEIE NÄGEMUS 

Jõuda Baltikumi kanalihatootjate seas liidripositsioonile ning olla paindlik trendide muutuste ja tarbijate vajaduste osas. Me oleme pühendunud headele tootmistavadele, arvestame kõrgeimate kvaliteedistandarditega nii tootearenduse, partneritega koostöö kui ka keskkonnakaitse vallas. Lähtume jätkusuutliku ettevõtluse põhimõttest, mis põhineb avatud ja ausatel äripõhimõtetel.  

MEIE MISSIOON 

Olla Baltimaade juhtiv kanalihatootja, kes paistab silma tootekvaliteeti ja parima teenusega. Meie jaoks on kõige olulisem tagada oma kanadele väga head kasvutingimused nii, et nad kunagi ei haigestuks ega vajaks raviks antibiootikume. Selle tulemusena jõuab kõikide  tarbijateni värske kana, mis on kasvatatud 100% antibiootikumideta. 

MEIE VÄÄRTUSED:

  • Kogemused

Meie tugevuseks on lisaks tehnoloogilisele pädevusele ka meie töötajad – insenerid, toidutehnoloogid, linnukasvatajad, laboritöötajad ja logistikaspetsialistid. See kooslus võimaldab meil olla  üks paremaid ettevõtteid selles tööstuses. Suurepärane maitse Meie aastatepikkused kogemused ja eesmärk leida pidevalt uusi kanalihatooteid tagavad meile positsiooni, kus teame kana kasvatamise, valmistamise ja maitsekombinatsioonide kohta rohkem kui keegi teine ​​Baltikumis.

  • Tervislikud tooted 

Kõik meie kanad on 100% salmonelloosivabad. Alates 2015. aasta veebruarist kannavad Kekava värske kanaliha tooted Läti Rohelise Lusika märki ning alates 2017. aastast Lätis ning 2018. aastast Eestis on riikide Veterinaar- ja Toiduametid kinnitanud, et Kekava värske kana kasvab ilma antibiootikumideta ja Kekava võis esimesena Baltikumis kasutada märgistust “Antibiootikumideta kasvatatud kana”.

  • Tõhus ja paindlik tootja

Kekava linnulihatööstus on n-ö täisringiga tootmisettevõte: Kekava kasvab ise oma kanad, valmistab sööda, toodab lihatooted ning tarnib need poodidesse. Seepärast suudame eriti kiiresti reageerida oma klientide vajadustele, kuid samas jätkata uute toodete väljatöötamist, protsesside täiustamist ja innovatsioonivõimaluste otsimist.

" Meie pere tarbib kanaliha tihti ja sellel on meie toidulaual väga oluline koht ning seepärast on eriti tähtis, et tooted oleksid kvaliteetsed ja vabad igasugustest jääkainetest. "

Egle Eller-Nabi, bikiinifitness võistleja ja treener, kahe lapse ema

Mūsų produktai

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

"Antibiootikumideta kasvatatud kana" sildiga oma tooteid märgistades teavitame ostjaid, et Kekava kanad on olnud terved kogu oma kasvuperioodi jooksul, mis tähendab, et neid ole olnud tarvis ka antibiootikumide ega muude rohtudega ravida. Kekava kanad kasvavad mugavates tingimustes ja toidetakse kvaliteetse ning tasakaalustatud toiduga. "Antibiootikumideta kasvatatud kana" sildi on kinnitanud Eesti Veterinaar- ja Toiduamet.

Ei, see pole eraldi tootesari. Ligi 90 protsenti meie kanadest kasvavad haigestumata ja ei saa kunagi antibiootikume – just nende kanade liha on märgistatud sildiga "Antibiootikumideta kasvatatud kana".

Kekava on Baltikumi esimene ettevõte, kellel on Veterinaar- ja Toiduameti ametlik sertifikaat, mis kinnitab, et meie kanad kasvatatakse ilma antibiootikumideta. Ligi 90 protsenti meie kanadest on terve oma elu olnud täiesti terved, seega ei ole nad vajanud ka antibiootikume. Just nende kanade liha on märgistatud sildiga "Antibiootikumideta kasvatatud kana".

Esimene ja kõige tähtsam aspekt - me hoolime oma tarbijatest. Suure konkurentsi ja hindade langemise tõttu on paraku nii mõnegi lihatootja toodete kvaliteet langenud. Meie eesmärk on paista turul silma just tervisliku ja maitsva kanaliha tarbijatele pakkumisega. Me usume, et suudame seda saavutada kanadele parimate kasvutingimuste pakkumisega selle asemel, et kasutada muid kaasaegse tööstuse meetodeid.

Kekava edu garantiiks on meie fookus ja eesmärk kasvatada kvaliteetset, tervislikku ja puhast liha mitte ainult meie jaoks, vaid ka tulevaste põlvkondade tarbeks. Me tahame näha jätkusuutlikku ühiskonda, seepärast on vaja ka sotsiaalselt vastutustundlikku suhtumist. Kekava eesmärgiks on kõrgeimate kvaliteedistandarditega tooted mitte ainult Balti riikides, vaid ka Skandinaavias, kus meie tooteid samuti müügil on. Loodame, et meie eeskuju hakkavad järgima ka paljud teised ja peagi on oodata veelgi teisi meiega sarnaste sihtidega ettevõtteid.

Antibakteriaalne resistentsus (AMR) on ülemaailmne probleem, mis on väga tihedalt seotud põllumajandusega ja eelkõige just loomakasvatusega. Kuigi Euroopa Liidu erinevad organisatsioonid püüavad parandada toidu kvaliteeti ja on loomade heaolu standardite kontrollimisel ranged, on antibiootikumide probleem siiani lahendamata ja vajaks kindlasti suuremat tähelepanu.  

Euroopa Liidus on antibiootikumide kasutamine loomade kasvu edendamiseks keelatud, kuid antibiootikume võib kasutada ravi eesmärgil. Nende ravimite vastutustundetu või liigne kasutamine võib kahjustada aga looma tervist ja sellise looma liha tarbimisel on inimkehale  negatiivne efekt. Usaldusväärse, peidetud riskideta, tervisliku ja värske liha leidmine on tarbijatele muutunud aga olulisemaks ja samas ka keeruliseks. Kekava hoolitseb iga oma kana eest ja veendume, et neil oleks võimalikult looduslik kasvukeskkond. Meie kanad kasvavad tervena ja seetõttu ei vaja nad ka antibiootikume.

Kekava ei kasuta kanade kasvatamisel hormoone. Asjaolu, et kanu kasvatatakse hormoonide abil on üks populaarsemaid müüte. Esiteks on Euroopa Liidus hormoonide kasutamine rangelt keelatud ning lisaks ei ole hormoonide kasutamine otstarbekas – uuringute järgi ei ole hormoonide ilmne mõju kanade kasvule tõendatud. Meie kana kasvatajana püüame tagada, et tarbijateni jõuaks ainult tervislikud tooteid. Kanade kasvatamisel ei kasuta Kekava antibiootikume ega hormoone - kanu toidetakse ainult täisväärtusliku ja hästi tasakaalustatud toiduga, mille koostisosad segame õige vahekorra tagamiseks kokku ise.

Euroopa Liit keelab rangelt antibiootikumide kasutamise loomade kasvatamisel, kuid haiguste korral võib raviks siiski antibiootikume määrata. Kekava on viinud oma kanade haigestumise võimaluse täiesti miinimumini ning vaid väike hulk neist jäävad reaalselt haigeks. Nõuete järgi tuleb haigestunud loomi ravida antibiootikumidega, kuid ka nende kanade lihas olevate antibiootikumide jäägid ei ületa Euroopa Liidu normidega kehtestatud taset. Siiski eraldame ravitud kanade liha ning seda ei panda kunagi toodetesse, millel on märgistus „Antibiootikumideta kasvatatud kana“.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni andmetel suureneb resistentsus antibiootikumide suhtes maailmas väga kiiresti. See keeruline probleem hõlmab mitte ainult inimesi, vaid ka loomade tervist ja kõiki meie tarbitavaid toiduaineid. Antibiootikumide resistentsuse tõttu sureb igal aastal vähemalt 25 000 inimest ainult Euroopa Liidus ning terves maailmas ligi 700 000 inimest. Paraku tarbitakse just põllumajandussektoris kõige rohkem antibiootikume üldse.  Seepärast peaksid inimesed olema ettevaatlikud mitte ainult oma ravimite valimisel, vaid ka toidu valikul. Liha puhul on oluline pöörata tähelepanu sellele, kuidas looma kasvatati, millist toitu tarbis ja kust tooted üldse pärit on.

Kraunama...