Kekava investeerib kanamajade uuendamisesse

Kekava tootmiskompleksis avati asja 17 täieliku uuenduse läbinud kanade kasvatusmaja ning kohe läheb uuendamisele veel järgmised 10 hoonet, et Kekava suudaks kaasas käia „Antibiootikumideta kasvatatud kana“ toodete nõudlusega ning tootmiseks vajalike kõrgete kvaliteedinõuetega.

Viimase kolme aasta jooksul on Kekava investeerinud oma tootmise kvaliteedi tõstmisesse ja eelkõige kanade heaolu kasvatamisesse üle 5,5 miljoni euro. Lõplik eesmärk on tõsta tootlust igal aastal 10%. Aastal 2017 oli Kekava toodete kogumaht 32 000 tonni. Sisenemine Eesti turule ning uute toodet tutvustamine Skandinaavias on seda nõudlust aga ka järjest tõstnud.

Kekava juhatuse esimees Andrius Pranckevičius selgitas, et Kekava ekspordib hetkel tervelt 48% oma toodangust ning ka seda protsenti on kavas igal aastal kasvatada. „Eesti turule sisenemine on seni läinud edukalt ning on näha, et „Antibiootikumideta kasvatatud kana“ märgistusega tooted on ka hästi vastu võetud. Lisaks Eestile ekspordime aga ka suures osas Rootsi, Soome, Ukrainasse, Armeeniasse ja mujalegi,“ märkis Pranckevičius. „Lääne riigid, Skandinaavia ja Eesti on eriti huvitatud just kõige kõrgema kvaliteediga ja tervislikest toodetest.“

„Kanaliha tootmise valdkonnas on juba mõnda aega püsinud trend, et esitekst inimesed eelistavad järjest rohkem linnuliha, kuid just üha enam nõutakse kõrgemat kvaliteeti ning oluline on tervislikkus. Seepärast on „Antibiootikumideta kasvatatud kana“ märgistusega toodete arendamine meile ka eriti oluline. Seda enam, et oleme Baltimaades esimene ja üldse Euroopas üks väheseid, kes suudab sellist kvaliteeti pakkuda. Samaväärset taset suudetakse pakkuda vaid Skandinaavias,“ lausus Pranckevičius.

Kekava teeb pidevalt tööd ka uute toodete loomiseks ning peagi on oodata uusi põnevaid tooteid ka Eesti turule.

Tagasi uudiste juurde
Kraunama...