Kekavast

Oleme uhked, et oleme Baltimaades esimesed, kes saavad pakkuda tarbijatele kvaliteetset ja tervislikku toodet, mis on tähistatud sildiga “Antibiootikumideta kasvatatud kana“. See tähistab meie ja ka Veterinaar- ja Toiduameti poolt kinnitatud garantiid, et kõik meie värsked kanaliha tooted jõuavad poeriiulitele antibiootikumidest täielikult puutumatuna.

Meie nägemus

Jõuda Baltikumi kanalihatootjate seas liidripositsioonile ning olla paindlik trendide muutuste ja tarbijate vajaduste osas. Me oleme pühendunud headele tootmistavadele, arvestame kõrgeimate kvaliteedistandarditega nii tootearenduse, partneritega koostöö kui ka keskkonnakaitse vallas. Lähtume jätkusuutliku ettevõtluse põhimõttest, mis põhineb avatud ja ausatel äripõhimõtetel.


Meie missioon

Olla Baltimaade juhtiv kanalihatootja, kes paistab silma tootekvaliteeti ja parima teenusega.

Meie jaoks on kõige olulisem tagada oma kanadele väga head kasvutingimused nii, et nad kunagi ei haigestuks ega vajaks raviks antibiootikume. Selle tulemusena jõuab kõikide tarbijateni värske kana, mis on kasvatatud 100% antibiootikumideta.

Väärtused

Kogemused

Meie tugevuseks on lisaks tehnoloogilisele pädevusele ka meie töötajad – insenerid, toidutehnoloogid, linnukasvatajad, laboritöötajad ja logistikaspetsialistid. See kooslus võimaldab meil olla  üks paremaid ettevõtteid selles tööstuses.

Suurepärane maitse

Meie aastatepikkused kogemused ja eesmärk leida pidevalt uusi kanalihatooteid tagavad meile positsiooni, kus teame kana kasvatamise, valmistamise ja maitsekombinatsioonide kohta rohkem kui keegi teine ​​Baltikumis.

Tervislikud tooted

Kõik meie kanad on 100% salmonelloosivabad. Alates 2015. aasta veebruarist kannavad Kekava värske kanaliha tooted Läti Rohelise Lusika märki ning alates 2017. aastast Lätis ning 2018. aastast Eestis on riikide Veterinaar- ja Toiduametid kinnitanud, et Kekava värske kana kasvab ilma antibiootikumideta ja Kekava võib seni ainukesena Baltikumis kasutada märgistust “Antibiootikumideta kasvatatud kana”.

Tõhus ja paindlik tootja

Kekava linnulihatööstus on n-ö täisringiga tootmisettevõte: Kekava kasvab ise oma kanad, valmistab sööda, toodab lihatooted ning tarnib need poodidesse. Seepärast suudame eriti kiiresti reageerida oma klientide vajadustele, kuid samas jätkata uute toodete väljatöötamist, protsesside täiustamist ja innovatsioonivõimaluste otsimist.

Kvaliteedi tagamine

AB Kekavos Paukštienos Fabrikas kvaliteet on sertifitseeritud:

Ettevõte sai ISO 22000: 2006 sertifikaadi 2013. aastal. Sertifikaat kinnitab, et toodete ohutust hinnatakse süstemaatiliselt – alates tooraine ja pakendite tarnijatest, tootmisprotsesside kontrollimisest ja kontrollitavusest kuni toodete kliendile tarnimiseni. Potentsiaalsed riskid igas tootmisetapis on teada ja nende vältimiseks on rakendatud kontrollimehhanismid.

Kekava värsketele kanatoodetele anti 2015. aasta veebruaris tähis “Roheline Lusikas”. See tähendab, et tooted vastavad kõikide NPKSi  (Riiklik Toidukvaliteedi Kava) nõuetele, mis on kõrgemad kui Euroopa Liidu ja Läti õigusaktidega ette nähtud.

Aastal 2017 sai PF Kekava riikliku toidu- ja veterinaarasutuse loa oma värskete kanalihatoodete märgistamiseks sildiga “Antibiootikumideta kasvatatud kana”, mis annab garantii, et  Kekava kana pole terve oma eluea jooksul antibiootikumidega kuidagi kokku puutunud.

Meie toodete kvaliteedi ja usaldusväärsuse tagavad: 

1

Kogemused

Ettevõte asutati 1967. aastal. Aja jooksul oleme kogunud väärtuslikke kogemusi ja oleme jätkuvalt täiustanud linnukasvatuse ja tootearenduse traditsioone.

2

Täielik laboratoorne kontroll kõikides tootmistsüklites

Kekaval on täielik kontroll kõikide oma tootmistsüklite üle protsessi algusest lõpuni – alustades lindude kasvatamisest, mis tagab vajaliku hulga inkubatsioonimunade olemasolu, kuni toote tarnimiseni tootmiskohtadesse. Iga tootmistsükli etappi juhitakse ja kontrollitakse vastavalt toidu- ja veterinaarteenistuse ning Euroopa Liidu määrustele.

3

Kanade tervise kindlustamine

Meie kanad võivad vabalt ringi liikuda, neile on tagatud puhas filtreeritud õhk, optimaalne mikrokliima (temperatuur, valgustus) ja looduslik täisväärtuslik sööt ilma kasvustimulaatorita. Lindude tervist ja heaolu jälgib Toidu- ja Veterinaarteenistus koos PF Kekava piirkondliku osakonnaga.

4

Tegevusjuhised

Ettevõte ja töötajad järgivad rangelt hügieeni, bioohutuse ja desinfitseerimise meetmeid. Need kehtivad nii personali-, transpordi-, seadmete, sööda- ja sisehoolduse protsessidele.

5

Usaldusväärsed partnerid

Ettevõte teeb koostööd ainult usaldusväärsete tarnijatega, kelle tooted on sertifitseeritud.

Juhatus

Andrius Pranckevičius
Saulius Petkevičius
Donatas Petkevičius
Dominykas Chlebinskas

Nõukogu

Darius Zubas
Arūnas Zubas
Vytautas Šidlauskas

Aastaaruanded

2016-2017

2015-2016

Kraunama...